GIERACH-MED Dla Twojego Zdrowia...

Diagnostyka i leczenie chrapania i bezdechów sennychChrapiesz? Jesteś zmęczony? Ciągle chce Ci się spać?

To może być obturacyjny bezdech senny (OBS). Nie lekceważ go…

U osób cierpiących na OBS, ze względu na zapadanie się dróg oddechowych w czasie snu, występują liczne przerwy w oddychaniu.

Czym jest bezdech senny?Bezdech senny to częste zaburzenie snu, w którym podczas całego cyklu wypoczynku nocnego występują powtarzające się przerwy w oddychaniu. Bezdech senny zakłóca naturalny cykl snu i może znacznie wpływać na poziom energii, sprawność umysłową i ogólne zdrowie na przestrzeni lat. W niektórych przypadkach nieleczony bezdech senny może spowodować nawet śmierć. Problemy z nocnym wypoczynkiem spowodowane wystąpieniem zaburzenia przekładają się na dzienne funkcjonowanie, w postaci porannych bólów głowy, ogólnego zmęczenia i obniżonej koncentracji, co z kolei wiąże się ze zwiększonym ryzykiem spowodowania wypadków komunikacyjnych lub wypadków przy pracy.
Podstawowe_informacje._Czym_jest_bezdech_senny


Wynik badania interpretowany jest przez lekarza, który sporządza dla pacjenta szczegółowy raport. Na podstawie raportu z badania snu planowane jest dalsze postępowanie medyczne.Na czym polega terapia CPAP?Złotym środkiem w terapii bezdechu sennego jest terapia CPAP, wykorzystująca stałe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych. Aparaty CPAP wytwarzają stały przepływ powietrza pod odpowiednio dobranym ciśnieniem przez gardło, co sprawia, że drogi oddechowe pozostają drożne podczas snu. Umożliwia to skuteczne zapobieganie występowaniu spontanicznych przerw w oddychaniu związanych z bezdechem sennym.

Diagnostyka i leczenie chorób płuc oraz obturacyjnego bezdechu sennego